Η χορωδία “Ηρακλείδες” του Συλλόγου μας θα παρουσιάσει ένα όμορφο μουσικό πρόγραμμα με επιλογές από τους μεγαλύτερους Έλληνες συνθέτες και στιχουργούς, δίπλα από τη θάλασσα και κάτω από το κάστρο του Πλαταμώνα τη Δευτέρα 5 Αυγούστου στην πλατεία του χωριού στις 22.00.
Μαζί τους:
Πάνος Κράϊας, τραγούδι
Δημήτρης Κατσαβάκης, κιθάρα
Δημήτρης Παπούλιας, ακορντεόν
Καλλιτεχνική επιμέλεια και διεύθυνση: Θέμης Σαμαντζής
Την Τρίτη 6 Αυγούστου στις 21.00 το βράδυ στο λιμάνι του Πλαταμώνα η βραδιά θα γεμίσει με παραδοσιακούς χορούς από χορευτικά συγκροτήματα φίλων πολιτιστικών συλλόγων με ζωντανή ορχήστρα, για να τιμήσουμε την ημέρα εορτής της εκκλησίας του χωριού, Μεταμόρφωση του Σωτήρος.
Σύλλογος Γρεβενιωτών Κοζάνης ‘ Ο ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ ‘
Μια διοργάνωση του Μορφωτικού Πολιτιστικού Συλλόγου Πλαταμώνα, υπό την αιγίδα του Δήμου Δίου-Ολύμπου.
Σας περιμένουμε όλους!