Tην Τρίτη, 9 Ιουλίου 2024, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου, με τον Πατέρα – Παναγιώτη, τον π. Δήμαρχο και π. Πρόεδρο της Τ.Κ. Κολινδρού, κο Θωμά Σολοποτιά, όπως επίσης και τον Πρόεδρο της Τ.Κ. Κολινδρού, κο Αντώνη Πλιάμη, πραγματοποίησαν αυτοψία στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου για τη συνέχιση και ολοκλήρωση των εργασιών συντήρησης, ενός σπουδαίου έργου προϋπολογισμού 74.000 ευρώ, το οποίο χρηματοδοτείται από την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας.