Στο πλαίσιο της παραγωγικής συνεργασίας της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας με το Δήμο Κατερίνης και το Τμήμα Διοίκησης Εφοδιαστικής Αλυσίδας του Διεθνούς Πανεπιστημίου Ελλάδος αυτό το χρονικό διάστημα δρομολογείται ο σχεδιασμός και ο προγραμματισμός εργασιών στον αύλειο χώρο του πανεπιστημιακού τμήματος της πόλης μας, οι οποίες με προγραμματική σύμβαση θα υλοποιηθούν από το Δήμο Κατερίνης και θα χρηματοδοτηθούν από τη Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας.