Το Σάββατο 11 Μαίου, η Νομαρχιακή του ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ υποδέχθηκε τον νυν αλλά και υποψήφιο Ευρωβουλευτή Νίκο Α. Παπανδρέου στην Κατερίνη, στο πλαίσιο της προεκλογικής του εκστρατείας.
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4899.jpg)
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στις 11 το πρωί του Σαββάτου στο καφέ Olivers Pub παρουσία πολλών φίλων του κόμματος.
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4905.jpg)
Ο Νίκος Παπανδρέου συζήτησε με τους παριστάμενους για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η Ελλάδα και υποσχέθηκε ότι αν επανεκλεγεί θα μεταφέρει όλα αυτά τα θέματα/προβλήματα (αγροτικά, δίκαιο, καταστροφές/αποζημιώσεις) στην Ευρώπη για να βοηθήσουν και οι Ευρωπαίοι.
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4863.jpg)
Επιπλέον, παρότρυνε τους πολίτες να ψηφίσουν τους άξιους υποψηφίους και να μην ψηφίσουν μόνο κομματικά.
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4871.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4907.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4905.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4899.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4884.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4898.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4882.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4877.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4875.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4874.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4867.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4839.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/DSC_4864.jpg)