Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20/1/2024 η κοπή της βασιλόπιτας του Ιατρικού Συλλόγου Πιερίας στη Γρίτσα Λιτοχώρου. Τιμώμενο πρόσωπο στην εκδήλωση, ο επί πολλές δεκαετίες υπεύθυνος της Γραμματείας του Συλλόγου κ. Μπλιάτσιος Δημήτριος .
Παρευρέθηκαν η Υφυπουργός Ανάπτυξης Άννα Μάνη -Παπαδημητρίου, ο Βουλευτής Ξενοφώντας Μπαραλιάκος, ο Διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Κατερίνης Γεώργιος Χατζηγεωργίου, και ο κος Χαράλαμπος Μπρουσκέλης ως εκπρόσωπος του Βουλευτή Σπυρίδωνα Κουλκουδίνα.
Επίσης παρευρέθηκε ο Αντιδήμαρχος Ανέστης Μυστρίδης. Η έκτακτη σύσκεψη της Πολιτικής Προστασίας λόγω της κακοκαιρίας κράτησε μακριά μας την Αντιπερειφεριάρχη Σοφία Μαυρίδου.
Ο Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου κ. Τσανικίδης Ηρακλής καλωσόρισε και ευχαρίστησε όλους τους παρευρισκόμενους που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση.
Στη συνέχεια έγινε η κοπή της βασιλόπιτας την οποία ευλόγησε ο Αρχιμανδρίτης Ιωάννης Ίτσιος.
Ακολούθησε η απονομή τιμητικής πλακέτας στον κ. Μπλιάτσιο Δημήτριο για την πολυετή προσφορά του στην γραμματεία του Ιατρικού Συλλόγου Πιερίας.
Τυχερός της βραδιάς που βρήκε το νόμισμα ο ιατρός κ.Κουρτσιλίδης Αθανάσιος, ειδικευόμενος στην Παθολογική Κλινική ο οποίος κέρδισε ένα τριήμερο ταξίδι στο ξενοδοχείο ΜΟΝΤΑΝΑ στο Καρπενήσι χορηγία της κλινικής ΕΛΠΙΔΑ του ομίλου Γατένιου.
Η βραδιά έκλεισε με χορούς υπό τους ήχους ζωντανής μουσικής.
Ακολουθούν αντιπροσωπευτικά φωτογραφικά στιγμιότυπα από την εκδήλωση.
![Έκοψε Την Πίτα Του Ο Ιατρικός Σύλλογος Πίεριας (Φωτο) 1 Kopi Pitas Iatrikos Sillogos 1](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/01/kopi_pitas_iatrikos_sillogos-1.jpg)
![Έκοψε Την Πίτα Του Ο Ιατρικός Σύλλογος Πίεριας (Φωτο) 2 Kopi Pitas Iatrikos Sillogos 2](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/01/kopi_pitas_iatrikos_sillogos-2.jpg)
![Έκοψε Την Πίτα Του Ο Ιατρικός Σύλλογος Πίεριας (Φωτο) 3 Kopi Pitas Iatrikos Sillogos 3](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/01/kopi_pitas_iatrikos_sillogos-3.jpg)
![Έκοψε Την Πίτα Του Ο Ιατρικός Σύλλογος Πίεριας (Φωτο) 4 Kopi Pitas Iatrikos Sillogos 4](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/01/kopi_pitas_iatrikos_sillogos-4.jpg)
![Έκοψε Την Πίτα Του Ο Ιατρικός Σύλλογος Πίεριας (Φωτο) 5 Kopi Pitas Iatrikos Sillogos 5](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/01/kopi_pitas_iatrikos_sillogos-5.jpg)
![Έκοψε Την Πίτα Του Ο Ιατρικός Σύλλογος Πίεριας (Φωτο) 6 Kopi Pitas Iatrikos Sillogos 6](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/01/kopi_pitas_iatrikos_sillogos-6.jpg)
![Έκοψε Την Πίτα Του Ο Ιατρικός Σύλλογος Πίεριας (Φωτο) 7 Kopi Pitas Iatrikos Sillogos 7](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/01/kopi_pitas_iatrikos_sillogos-7.jpg)
![Έκοψε Την Πίτα Του Ο Ιατρικός Σύλλογος Πίεριας (Φωτο) 8 Kopi Pitas Iatrikos Sillogos 8](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/01/kopi_pitas_iatrikos_sillogos-8.jpg)
Ειδήσεις σε ετικέτες
<script=”” src=”https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js” defer=”” data-deferred=”1″>
</script=””>