Ο Ε.Ο.Σ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ συγχαίρει για την επιτυχή τους ανάβαση σε κορυφές εξωτερικού τα μέλη μας:
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2022/05/Οροσειρά-Monte-Rosa-Ιταλικές-Άλπεις-κρφ-Zumsteispitze-4563-μ-_-002.jpg)
α) ΛΙΑΠΗ ΓΙΑΝΝΗ για την ανάβαση του στην 3η υψηλότερη κορυφή Άλπεων, κορυφή Zumsteispitze 4563 μ στο Μόντε Ρόζα (Monte Rosa) δεύτερο ψηλότερο βουνό των Άλπεων και τις δυτικής Ευρώπης στα σύνορα Ιταλίας και Ελβετίας. Έχει ύψος 4.634 μέτρα
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2022/05/Blanche-από-Aguile-du-midi4-002.jpg)
β) τον ΓΙΩΡΓΟ ΑΛΑΜΑΝΑ για την ανάβαση του στο Αιγκύγ ντυ Μιντί (Aiguille du Midi) , βουνό του ορεινού όγκου του Λευκού Όρους, στις Γαλλικές Άλπεις, κοντά στο Σαμονί (Chamonix). Έχει ύψος 3.842 μέτρα..
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2022/05/BACE-CAMP-υψ-5364μ-002.jpg)
γ) τους ΗΛΙΑΔΗ ΓΙΩΡΓΟ,ΤΟΝ ΚΑΡΑΠΑΝΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΕΡΜΕΤΖΗ ΓΙΩΡΓΟ για την διάσχιση τους στο ΝΕΠΑΛ – Κατμαντού -Ιμαλάια Όρη, φθάνοντας στο BACE CAMP ύψους 5364μ και στην λίμνη GOKYO RI υψ5100μ.
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2022/05/GOKYO-RI-υψ-5100μ-002.jpg)
τους ευχόμαστε «ΠΑΝΤΑ ΨΗΛΑ ΒΟΥΝΑ»
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2022/05/Chamonix7-002.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2022/05/Ανεβαίνοντας-στις-κορφές-της-οροσειράς-Monte-Rosa_-002.jpg)