Άραγε θα το μάθουμε ποτέ ή θα το “ρίξουμε” και αυτό στην κλιματική αλλαγή ;
Ποιος φορέας υποχρεούται να παρακολουθεί και να προστατεύει αυτά τα δένδρα ? Είναι η Δασική Υπηρεσία, είναι ο Δήμος, είναι οι καταστηματάρχες, ποιος είναι αλήθεια ?? Και πως είναι δυνατόν ένα τέτοιο τεράστιο δένδρο να υποχωρήσει ? έστω και να σπάσει ένα τεράστιο κλαδί ??
Ούτε έβρεχε, ούτε φύσαγε εκείνη την ώρα ! Τι συνέβη ?? Κάπου διάβασα ότι τα δένδρα αυτά έχουν σαπίσει – και αν είναι έτσι ποιος οφείλει να απομακρύνει τα επικίνδυνα αυτά δέντρα για να μην συμβούν και άλλα τέτοια δυστυχήματα στο μέλλον ;
Κάτι πρέπει να γίνει για να αναπαυθεί η ψυχή της άτυχης γυναίκας.
Ε.Ζ.