Απόψε στις 8 το βράδυ στην παλιά γειτονιά του Λιτοχώρου (Ελευθερίου Βενιζέλου και Κασσάνδρου γωνία), στο εργαστήριο Γιώργου Βροντινού, ο Σύλλογος Γυναικών Πυργετού, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νέων Πόρων και η ομάδα Tango Olympo Κατερίνης, διοργανώνουν την ετήσια έκθεση 120 περίπου μαθητών του εικαστικού εργαστηρίου Γιώργος Βροντινός, με τίτλο «Όλυμπος-Λιτόχωρο, Ο Τόπος- Τα Μέρη –Οι Στιγμές».
Θα τραγουδήσει το «τσιγγάνικο τανγκό» του Θεόφραστου Σακελλαρίδη κ.α. η Θεοδώρα Γερολιόλιου.
Σημείωση: Επειδή η έκθεση βρίσκεται σε πολύ στενά και ανηφορικά σοκάκια, οι επισκέπτες θα πρέπει να πάνε στην εκδήλωση πεζοί.
![Απόψε Στις 8 Το Βράδυ Στο Λιτόχωρο, 120 Μαθητές Από Πυργετό, Νέους Πόρους Και Λιτόχωρο, Συμμετέχουν Στην Ετήσια Εικαστική Έκθεση Του Γ. Βροντινού 1 Vrontinos Ekthesi 2](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/06/vrontinos_ekthesi-2-768x1024.jpg)
![Απόψε Στις 8 Το Βράδυ Στο Λιτόχωρο, 120 Μαθητές Από Πυργετό, Νέους Πόρους Και Λιτόχωρο, Συμμετέχουν Στην Ετήσια Εικαστική Έκθεση Του Γ. Βροντινού 2 Vrontinos Ekthesi 3](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/06/vrontinos_ekthesi-3-768x1024.jpg)
![Απόψε Στις 8 Το Βράδυ Στο Λιτόχωρο, 120 Μαθητές Από Πυργετό, Νέους Πόρους Και Λιτόχωρο, Συμμετέχουν Στην Ετήσια Εικαστική Έκθεση Του Γ. Βροντινού 3 Vrontinos Ekthesi 4](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/06/vrontinos_ekthesi-4-1024x751.jpg)
![Απόψε Στις 8 Το Βράδυ Στο Λιτόχωρο, 120 Μαθητές Από Πυργετό, Νέους Πόρους Και Λιτόχωρο, Συμμετέχουν Στην Ετήσια Εικαστική Έκθεση Του Γ. Βροντινού 4 Vrontinos Ekthesi 5](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2024/06/vrontinos_ekthesi-5-788x1024.jpg)