Της Μαρίας Βούλγαρη,
Με μεγάλη λαμπρότητα όπως κάθε χρόνο, εορτάσθηκε και εφέτος η Επέτειος της απελευθέρωσης της πόλης της Κατερίνης.
Παρόντες η εκπρόσωπος της κυβέρνησης και Υφυπουργός Ανάπτυξης και Βουλευτή Πιερίας Άννα Μάνη – Παπαδημητρίου, ο εκπρόσωπος της Βουλής, Βουλευτής Πιερίας Σπύρος Κουλκουδίνας, ο Βουλευτής ΝΙΚΗΣ Ν. Πιερίας Κομνηνός Δελβερούδης, ο Πρόεδρος του ΔΣ Κατερίνης Νίκος Κατανάς, ως εκπρόσωπος του Δημάρχου, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας Σοφία Μαυρίδου, ο Ανώτερος Διοικητής Φρουράς Π.Ε. Πιερίας και Διοικητής της XXIV Τ.Θ. Ταξιαρχίας,ο Αστυνομικός Δ/ντής Πιερίας, ο Διοικητής Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Π.Ε. Πιερίας, ο Λιμενάρχης Σκάλας Κατερίνης και η Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Κατερίνης και ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου Πιερίας Ηλίας Χατζηχριστοδούλου.
Στις φετινές εκδηλώσεις για την Απελευθέρωση της Κατερίνης συμμετείχε αντιπροσωπεία από την αδελφοποιημένη πόλη Μόουσμπουργκ της Αυστρίας.
Η παρέλαση των σχολείων και των συλλόγων έκλεψαν την παράσταση διότι η συμμετοχή ήταν μεγάλη και τίμησαν όλους όσους πολέμησαν για την απελευθέρωση της πόλης μας!
[/video] [/video] [/video] [/video]