Στον Ιερό Ναό Αγίου Προκοπίου Ολυμπιακής Ακτής Κατερίνης χωροστάτησε χθες, 12-8-2021 στην παράκληση της Υπεραγίας Θεοτόκου ο σεβασμιότατος Μητροπολίτης Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος κ.κ. Γεώργιος, ο οποίος δώρισε την εικόνα της Θεοτόκου “Η ΠΑΝΤΩΝ ΧΑΡΑ” στον Ιερό Ναό.
Το εκκλησιαστικό Συμβούλιο και η ενορία του Ιερού Ναού Αγίου Προκοπίου Ολυμπιακής Ακτής Κατερίνης ευχαριστούν θερμά τον σεβασμιότατο Μητροπολίτη κ.κ. Γεώργιο για τη δωρεά.
Η εικόνα ευρίσκεται στον Ιερό Ναό Αγίου Προκοπίου Ολυμπιακής Ακτής Κατερίνης για προσκήνυμα.
Εκ του εκκλησιαστικού Συμβουλίου του Ιερού Ναού Αγίου Προκοπίου Ολυμπιακής Ακτής Κατερίνης